تأسیس کارخانه شیرآلات ریسکو

تولیدی صنعتی ریاحی در سال 1350 توسط آقای مهندس محمود ریاحی فرد ذر زمینه تولید شیرهای برنجی و چودنی مورد نیاز سازمانهای آبرسانی تأسیس شد . این واحد به زودی توانست با توجه به کیفیت خوب حاصل از تجربه و علم آن زمان ، نام خوبی را در این صنف برای خود به دست آورد و در ادارجات آب و فاضلاب سراسر کشور مطرح شود و موفق به قبولی در مزایدات دولتی و خصوصی گردد.
تیرماه 1350
پس از انقلاب سال 1357 با توجه به ایجاد بازارهای جدید در کشور ، این واحد بنا بر نیاز بازار اقدام به تولید سایر لوازم بهداشتی نمود و موفق به تولید سیفون های بهداشتی از جنس زاماک برای اولین بار در ایران شد . این محصول با کفیتی بالاتر از مشابه خارجی به زودی توانست در تمام بازار ایران و کشورهای همسایه توزیع شود . به طوری که اکثر فرئشندگان لوازم بهداشتی قدیمی ، سیفیون های فلزی با مارک ریاحی و کیفیت خوب آن را به یاد دارند
سال 1357
با توجه به افزایش تقاضای محصولات این واحد و محدودیت امکانات، این تولیدی در سال 1365 اقدام به تغییر مکان به کارخانه جدید با مساحت 6000متر مربع و سرمایه گذاری کلان در تجهیز واحدهای ریخته گری، تراشکاری ، پرداختکاری ، آیکاری ، مونتاژ و بسته بندی با بهترین تجهیزات روز نمود . با حضور و افزایش توان تولید کارخانه ، مدیریت کارخانه به پیشنهاد چند تن از تجاری که تولیدات این واحد را صادر می کردند
سال 1365
در سال 1368 موفق به تولید شیرآلات بهداشتی با مارک ریاحی شد . با توجه به رضایت تجار و مصرف کنندگان خارجی و نیاز زیاد کشور به ارز ، عمده تولیدات کارخانه به کشورهای مختلغ صادر شد . به طوری که تولیدات این کارخانه تا دورترین کشورهای جهان صادر و مورد استفاده قرار گرفت و سهم بسیار کمی از این تولیدات در داخل کشور توزیع می شد .
سال 1368
با رشد کیفیت این واحد در سال 1379 در صدد کسب نشان استاندارد برآمد . در آن زمان کمتر کارخانه شیرآلات دارای این نشان بود و استاندارد ایران در مورد شیرآلات نادر بود . این واحد در سال 1381 موفق به کسب نشان استاندارد ایران شد و با افزایش ظرفیت خود محصولات استاندارد خود را با نام تجاری ریسکو که مخفف شیرآلات بهداشتی و استفاده از تجهیزات روز دنیا فعال بوده و مجهز به دستگاههای تست و کنترل کیفیت مورد تأیید اداره استاندارد می باشد . با تأسیس واحد طراحی و قالب سازی درون کارخانه ، این واحد موفق به طراحی و ساخت مدل های منحصر به فرد شد به طوریکه هیچ یک از مدلهای ریسکو مشابه داخلی و خارجی نیستند .
سالهای 1379 تا 1381

کلام آخر

این واحد همواره اصل را بر بر علمی و با کیفیت بودن تولیدات خود گذشته و با بکارگیری مهندسین مختلف و تجربه چندین دهه ای خود به همراه علم فنی و مدیریت روز موفق به کسب گواهینامه های مختلف شده و سعی در سربلندی کشور و تولید با کیفیت و خدمت به هم وطنان خود را دارد .

مشاوره و ثبت سفارش
مشاوره و ثبت سفارش